Tutaj powinien być opis

Charytatywna zbiórka na rzecz Fundacji Zobacz mnie!

Wszystkie dzieci marzą o magicznych świętach!

Nawet te, które nigdy nie zobaczą choinki, albo nie usłyszą kolędy…

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Barkowie co roku, w okresie grudniowym, przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz przygotowywania ozdób, ubierania choinek, śpiewania kolęd i innych tradycyjnych aktywności, pamiętamy także o tych, którzy niekoniecznie z niecierpliwością wyczekują tych wyjątkowych dni.

Niewidome i niesłyszące dzieci chcą cieszyć się beztroskim dzieciństwem. Ich niepełnosprawność niestety nieco to utrudnia. Dlatego tym razem postanowiliśmy wesprzeć Fundację „Zobacz mnie!”.

Fundacja ZOBACZ MNIE pomaga dzieciom, których dotychczas nie dostrzegł nikt inny. Wspiera chore i niepełnosprawne dzieci oraz nastolatków, w walce z przeciwnościami losu. Co ważne, podejmuje wszelkiego rodzaju działania by rozwijać ich talenty. W tym celu tworzone są liczne projekty rozwojowe. Z myślą o podopiecznych organizuje się zbiórki, wolontariat i wydarzenia charytatywne. Każdy kto wspiera działania Fundacji zostaje jej Przyjacielem. Uczniowie naszej Szkoły z radością wcielili się w rolę Mikołajów dla niewidzących i niesłyszących dzieci i w ten sposób pokazali jak niewiele potrzeba by sprawić radość innym. 

 

Potrzeb jest bardzo dużo, ale już najmniejszy gest wiele znaczy. My wykonaliśmy trzy proste kroki:

  1. Zorganizowaliśmy zbiórkę pt.: „Kup prezent: grę planszową, zręcznościową układankę, przestrzenne puzzle, pluszaka albo może klocki LEGO”
  2. Dostarczyliśmy podarunki na adres: Fundacji ZOBACZ MNIE (ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11, 50-069 Wrocław)
  3. Fundacja ZOBACZ MNIE podaruje je wychowankom dolnośląskich ośrodków dla dzieci niewidomych (przy ul. Kamiennogórskiej we Wrocławiu) i niesłyszących (przy ul. Dworskiej we Wrocławiu).

 

Zobacz mnie! Jestem ważny i zdolny, a dzięki Twojej pomocy mogę stać się kimś wielkim! ZOBACZMY. W te Święta. I po Świętach. 😊

 

 

 

mgr Jolanta Gurkowa