ROK SZKOLNY 2018/2019::Przekaż 1% podatku dla szkoły

Aktualności

25 czerwca 2019 12:37 | Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2018/19
Pierwszy raz od 20 lat zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole wyglądało inaczej niż dotychczas. Stało się tak, dlatego, że po długim czasie do szkół podstawowych „powróciła” klasa ósma i w związku z tym mieliśmy przyjemność uroczyście pożegnać naszych absolwentów.

Wcześniej jednak odbyła się uroczysta msza święta na zakończenie nauki, a następnie wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie odbyła się część oficjalna apelu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor podsumowując minione 10 miesięcy oraz dziękując wszystkim za współpracę; dalej nastąpiło wręczanie stypendiów: najpierw Stypendium Burmistrza, które w imieniu zarządcy przekazała Pani Agnieszka Ryznar – Inspektor ds. Administracji Oświaty, a otrzymały je dwie nasze uczennice: Dominika Ciesielska (kl.VIII) oraz Zuzanna Niezgódka (kl.Va), następnie Pani Dyrektor wręczyła Stypendia Dyrektora, tym, którzy cały rok ciężko pracowali żeby zdobyć swoją wiedzę. W dalszej części wręczono świadectwa z czerwonym paskiem jak też nagrody: za 100%. frekwencję, za udziały w różnorakich konkursach i zwycięzców „Złotej Piątki”. Niezwykłą chwilą było ogłoszenie tegorocznego „Najlepszego Absolwenta”, którym bezapelacyjnie została Dominika Ciesielska. Wzniosłym wydarzeniem okazało się ślubowanie ósmoklasistów, którzy „obiecywali” zdobytą wiedzę, umiejętności i sprawności jak najlepiej wykorzystać w dalszym swym życiu, zawsze pracować sumiennie i uczciwie, czynnie współuczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym kraju, a w dalszym życiu wysoko nieść zaszczytne miano WYCHOWANKA Szkoły Podstawowej imienia Janusza Korczaka w Barkowie. Później Pani Monika Niezgódka – Przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała wszystkim pedagogom za współpracę oraz młodzieży, a szczególnie ósmej klasie za chętne podejmowanie działań związanych z pracą Rady. Przekazała także na ręce Pani Dyrektor symboliczny upominek a absolwentom wręczyła pamiątkowe podarunki.

            W następnej kolejności wystąpiła kl.VII z pożegnaniem skierowanym do swoich starszych kolegów i koleżanek, obdzielając ich upominkami. Później do dzieła przystąpili absolwenci wygłaszając podziękowania dla nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi jak też dla młodszej „braci”; można było też usłyszeć krótki, autorski wierszyk na temat każdego nauczyciela oraz piosenki ; dla rodziców i tą o charakterze pożegnalnym.

            Po tej części apelu wszyscy udali się do szkoły, gdzie wręczono pozostałym uczniom ich świadectwa z życzeniami spędzenia fantastycznych, ale i bezpiecznych wakacji.

            Ten intensywny, ale też i trudny rok szkolny 2018/2019 kończymy ze słowami kard. Stefana Wyszyńskiego:

„Tyle wart jest nasz rok.

ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie

niechęci, ile zdołaliśmy przełamać

ludzkiej złości i gniewu.

Tyle wart jest nasz rok,

 ilu ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić

smutku, cierpień, przeciwności.

Tyle wat jest nasz rok,

ile zdołaliśmy okazać ludziom serca,

bliskości, współczucia, dobroci i pociechy”.


K. Leśniewska-Żakowska

Przeczytano: 124 razy. Wydrukuj|Do góry

Zakończenie roku szkolnego 2018/19