ROK SZKOLNY 2018/2019::Przekaż 1% podatku dla szkoły

Aktualności

25 czerwca 2019 12:28 | Aktualności

Klasy I-IV odwiedziły wystawę NASA oraz Planetarium we WrocławiuDnia 10.06.2019r. grupa uczniów z klas I-II oraz IV  wyruszyła na wycieczkę do Hali Stulecia we Wrocławiu, by obejrzeć wystawę kosmiczną pod patronatem NASA. Space Adventure to wspaniała kolekcja amerykańskich i radzieckich eksponatów prezentująca historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego. Wśród ponad 100 kosmicznych eksponatów zobaczyliśmy m.in. załogowy statek kosmiczny Orion, modele rakiet, satelitę Sputnik 1, autentyczne elementy maszyn kosmicznych, aż 11 oryginalnych skafandrów kosmonautów i prawdziwy kamień księżycowy. Wystawa przedstawiała przedmioty związane z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej. Po tej doskonałej lekcji historii przyszedł czas, by doświadczyć na własnej skórze nieziemskich wrażeń.

Tego samego dnia udaliśmy się także do Planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego na zajęcia „Spacer po nocnym niebie”. Podczas projekcji nieba na półsferycznym ekranie zapoznaliśmy się ze zmieniającym się wyglądem nocnego nieba i z najciekawszymi widocznymi na nim obiektami.

Obie wycieczki były zorganizowane w ramach projektu „Szkoły wysokich lotów- Barkowo, Korzeńsko i Powidzko” realizowanego przez Fundację „W drogę”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego.


Jolanta Gurkowa

Przeczytano: 34 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: