ROK SZKOLNY 2018/2019::Przekaż 1% podatku dla szkoły

Aktualności

25 czerwca 2019 12:15 | Aktualności

Zielona Szkoła we Władysławowie pod hasłem „Brzegiem morza przez Trójmiasto”

 W dniach 27 – 31 maja 2019 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Zielonej Szkole „Brzegiem morza przez Trójmiasto”. Program wyjazdu był bardzo napięty, każdy dzień mieliśmy zaplanowany tak, aby skorzystać z niego w 100 %.

W pierwszym dniu wyjazdu w drodze do Władysławowa odwiedziliśmy Tężnie Solankowe w Inowrocławiu. Warto było – inhalacje troszeczkę oczyściły nasze drogi oddechowe i korzystnie wpłynęły na nasze samopoczucie. We Władysławowie byliśmy około godziny 16. Szybkie zakwaterowanie i od razu wyruszyliśmy przywitać nasz wspaniały Bałtyk.

Dzień drugi to godzinny rejs statkiem i  wycieczka na Półwysep Helski oraz zwiedzanie Fokarium i Muzeum Oceanograficznego.  W drodze powrotnej zahaczyliśmy o molo w Juracie. Przed powrotem do ośrodka wstąpiliśmy na Latarnię Morską w Rozewiu.

Trzeci dzień to wycieczka autokarowa do Gdańska, Gdyni i Sopotu. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Katedrę w Oliwie, gdzie wysłuchaliśmy przepięknego koncertu na największych organach w Europie. Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie Głównego oraz Starego Miasta Gdańsk. Przeszliśmy ulicą Mariacką i znaleźliśmy się w remontowanej właśnie Bazylice Mariackiej. W Spocie konieczne jest przejście najdłuższym drewnianym molo w Europie oraz spacer po tzw. monciaku obok Krzywego Domku. Gdynia to już port, w którym zobaczyliśmy trzy statki: Dar Pomorza, Dar Młodzieży i słynny OPR Błyskawica.

W czwartym dniu naszego pobytu wybraliśmy się na pieszą wycieczkę po Władysławowie, aby przejść słynna Aleją Gwiazd Sportu oraz zobaczyć rzeźbę korony ziemi.  Kolejnym punktem wycieczki była wieża widokowa, Muzeum Motyli oraz Gabinet Śmiechu i Iluzji. Drogę powrotną do ośrodka postanowiliśmy pokonać wzdłuż plaży. Wieczorem musieliśmy zregenerować nasze siły i wybraliśmy się na basen Aquarius  w Centrum Sportu w Cetniewie. Wieczór to już pożegnanie z morzem oraz miło spędzony czas na pieczeniu kiełbasek przy ognisku.

W piątek wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu i nie mogliśmy nie odwiedzić naszego wspaniałego astronoma, który „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Toruń to przepiękne miasto i planujemy odwiedzić je raz jeszcze – czujemy lekki niedosyt, a zapału i chęci nam nie brakuje. Ahoj, przygodo.

 

Patrycja Augustyniak – Seredyńska

Przeczytano: 40 razy. Wydrukuj|Do góry

ZIELONA SZKOŁA 2019