Aktualności

26 marca 2019 08:00 | Aktualności

SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI 2019
W ramach Światowego Dnia Matematyki 20.03.2019 obchodziliśmy Szkolny Dzień Matematyki 2019. Pierwsza część dnia to konkurs Matematyka Dzika – z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI-VIII. Zadania, które łączyły dziką przyrodę z matematyką, wygrały uczennice klasy VII – Nikola Muszyńska i Kinga Wlazła. Gratulujemy.

Druga część dnia to Potyczki Matematyczne – turniej, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas: od pierwszej do ósmej. Młodzież przygotowała okrzyk matematyczny, reklamę matematyki, prezentację wybitnego matematyka. Wraz z wychowawcami wzięła udział w skojarzeniach matematycznych. Na korytarzu pojawiła się krzyżówka dostępna dla wszystkich i pięknie wykonane matematyczne plakaty.

Mistrzami, czyli klasami najbardziej matematycznie zakręconymi,  zostały klasy VB i VIII.
Wicemistrzem szkoły zostali najmłodsi uczestnicy - uczniowie klasy I. Tym samym udowodnili, że dzisiejsze zadania były w zasięgu wszystkich – Brawo! Drugim wicemistrzem została klasa VI. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Szczególne podziękowania należą się Dominice i Natalii za profesjonalne poprowadzenie imprezy szkolnej, a wszystkim Uczniom i Wychowawcom za zaangażowanie i aktywny udział w całej imprezie szkolnej.

                                                                                                          Bożena Szymanowicz

 

 

 

Przeczytano: 141 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: