ROK SZKOLNY 2018/2019::Przekaż 1% podatku dla szkoły

Aktualności

29 listopada 2018 09:12 | Aktualności

Uczniowie na spektaklach w Brzegu Dolnym

30 pażdziernika 2018 roku grupa młodszych uczniów z klas piątych udała się do Domu Kultury w Brzegu Dolnym na spektakl "Charlie i fabryka czekolady" przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie. Przedstawienie to powiodło naszych podopiecznych w niezwykłą podróż w krainę fantazji, gdzie niewidzialne batony, które można jeść na lekcji, guma balonowa o smaku dwóch dań czy czekoladowe rzeki, to nieliczne z atrakcji jakie działały na wyobraźnię dzieci. Dzięki swojej zaskakującej akcji spektakl trzymał widzów w napięciu, a jego muzyczny charakter i autorskie piosenki podkreślały śmieszne sytuacje na scenie. Dodatkowo efekty świetlne, laserowe wytwornice dymu uatrakcyjniły występ.

Dzięki przedstawieniu poznać można było nieodpowiednie zachowania, których lepiej w życiu unikać. Zobaczyliśmy również, że dobre serce zwycięża, bo to osobom skromnym częściej udaje się spełniń swoje marzenia i znależć szczęście. 

Tego samego dnia również uczniowie klas VII i VIII odwiedzili Brzeg Dolny, a ściślej Dom Kultury, w którym odbył się spektakl "Zemsta" A. Fredry w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Była to sztuka o dwóch sąsiadach: Cześniku Raptusiewiczu i Rejencie Milczku, którzy niezwykle odmiennymi temperamentami, wiodą absurdalny spór o mur, będąc przy tym skłóconym na śmierć i życie. Można było poznać też Papkina - żołnierza samochwałę, tchórza i nieudacznika, który wciąż "pakuje się" w nowe kłopoty. Wśród zgiełku i kłótni bez wiedzy i wbrew woli opiekunów rodzi się romans Klary i Wacława, którzy opierają się podstępnym działaniom ponętnej Podstoliny. 

 

Obraz szaleństwa, bratobóczego sporu i marzenia o nieosiągalnej zgodzie powodują, że komedia hrabiego Fredry bawi kolejne pokolenia galerią barwnych postaci szlacheckiego zaścianka oraz mnóstwem komicznych tekstów. W owe przedstawienie wplecione zostały zabawne piosenki, które w dowcipny i przewrotny sposób komentowały fredrowską fabułę. 

 

K. Leśniewska-Żakowska


Przeczytano: 172 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: