ROK SZKOLNY 2018/2019::Przekaż 1% podatku dla szkoły

Aktualności

20 listopada 2018 11:03 | Aktualności

Apel Niepodległościowy

 

 

 11listopada1633x381.jpg


13. listopada Szkoła Podstawowa im.  Janusza Korczaka w Barowie  uroczyście obchodziła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 9.00 przyjechał do nas znany wszystkim historyk i kronikarz Pan Paweł Becela, który opowiedział nam o swoich najnowszych książkach pt. ,,Nasze wspólne dziedzictwo” – o obszarach wiejskich gminy Żmigród. Omawiając książki przedstawił nam prezentację o powstaniu książek, w której dużo uwagi poświęcił naszej wsi- Barkowo. Atrakcją dla nas była możliwość zakupienia książek z dedykacją autora. Drugim gościem, tego dnia, była  Pani Teofila Rudnicka, mieszkanka Barkowa, która w czasie II wojny światowej przyjechała tu z miejscowości Siwek w powiecie Lewacze. Pani Teofila opowiadała o swoich przeżyciach z dzieciństwa, o spotkaniach z Ukraińcami, Rosjanami i Niemcami. Chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Dowiedzieliśmy się wielu nowych faktów z historii naszej miejscowości oraz innych miejscowości z gminy Żmigród. 
Kiedy już nasi goście odjechali uczestniczyliśmy w przepięknym apelu przygotowany przez Panią Martynę Zalewską – Rybkę i Panią Katarzynę Leśniewską- Żakowską oraz uczniów klas IV a i V a. Uczciliśmy w ten sposób osoby, które walczyły o wolność naszego kraju. 
Po apelu Pani Marta, Pani Patrycja i Pani Martyna wraz z Panią Dyrektor – Lillą Maciocha oraz przewodnicząca RR Panią Moniką Niezgódka wręczyły uczniom nagrody w konkursach: 
- konkurs wiedzy historycznej ,, Drogi do wolności”,
- konkurs „Lapbook na 100. rocznicę odzyskania przez Polska niepodległości”
- konkurs muzyczny „Pieśń patriotyczna na 100. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości”
- konkurs plastyczny „Kotylion na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”
Wygranym gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród.

 

ASK

Przeczytano: 161 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Apel z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości