ROK SZKOLNY 2018/2019::Przekaż 1% podatku dla szkoły

Aktualności

25 czerwca 2018 12:19 | Aktualności

„Cyrk bez przemocy”

6 maja 2018 roku uczniowie klas I-III oraz oddział przedszkolny wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia na przedstawienie pt. ''Cyrk bez przemocy''. 

Zaproszenie do teatru otrzymaliśmy od Burmistrza oraz Rady Miejskiej Gminy Żmigród jako nagrodę z okazji Jubileuszu 10-lecia nadania szkole imienia. 

„Cyrk bez przemocy” to inaczej cyrk bez udziału zwierząt, cyrk nadmarionet animowanych przez człowieka – ekologiczne, lalkowe widowisko z pełnym poszanowaniem środowiska.

W rolach zwyczajowo zarezerwowanych dla bohaterów zwierzęcych wystąpiły ogromne lalki – marionety, natomiast w rolach artystów cyrkowych – treserów, siłaczy, akrobatów, clownów – aktorzy . Bez wątpienia jednak pierwszoplanowymi bohaterami widowiska były gigantyczne stwory – Słoń, Żyrafa i Lew – lalki wykonane w skali 1:1. Pocieszny Słoń – wirtuoz gry na trombonie przekonywał, że potrafi latać i stać na trąbie. Przystojna Żyrafa jako wrażliwa artystka, miłośniczka natury i potężny Lew, pokazujący jak może być groźny .

Gra świateł, piękna scenografia to wszystko robiło ogromne wrażenie. Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po spektaklu.


Przeczytano: 132 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: