ROK SZKOLNY 2018/2019::Przekaż 1% podatku dla szkoły

Aktualności

09 stycznia 2018 13:51 | Aktualności

Punkt Przedszlolny „Bajka w podróży”

„Bajka w podróży” w Barkowie i Żmigrodzie

 

         Zosia wyruszyła z Wrocławia w podróż po kraju. Dziewczynka to bohaterka "Bajki w podróży", projektu który ma łączyć przedszkolaków z całej Polski i uruchamiać ich wyobraźnię.

         Przedszkola z całej Polski współpracują ze sobą, aby stworzyć szczególną historię. Trzysta placówek otrzymało pierwszy rozdział opowieści, teraz przedszkolaki pod okiem nauczycieli tworzą dalszą część bajki.

         Dzieci z Punktu Przedszkolnego „Bajka” przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Barkowie   wraz ze swoją wychowawczynią, panią Anią Mularczyk-Szeniawską, są autorami IX rozdziału bajki (GR nr 1), którego historia nawiązuje do regionu, w którym znajduje się placówka.

         Historia bajki zaczyna się od Zosi, która jest przedszkolakiem i uwielbia podróżować. Dziewczynka odwiedziła wiele miejsc, a wśród nich również Barkowo i Żmigród.

         Stworzona przez dzieci z całej Polski historia Zosi ma wrócić do Wrocławia w kwietniu. Następny planowany krok to wydanie bajki i przekazanie książki każdemu z zaangażowanych przedszkoli. To właśnie wtedy będziemy mogli pochwalić się naszą opowieścią i zachęcić rodziców do przeczytania jej swoim dzieciom. Z niecierpliwością czekamy na ten moment.

Anna Mularczyk-Szeniawska

 

Przeczytano: 413 razy. Wydrukuj|Do góry

Punkt Przedszkolny "Bajka w podróży"